Notowania


Kontakt RI


Ważne linki


Raporty bieżące Powrót >

2011

Numer raportu Data raportu Temat raportu
23/2011 2011-03-21 Złożenie oferty warunkowej na przejęcie przedsiębiorstwa Sealynx Automotive Transieres z branży automotive

W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 12/2011, Zarząd Boryszew S.A. informuje, iż Spółka w dniu dzisiejszym złożyła ofertę warunkową na zakup aktywów francuskiego przedsiębiorstwa Sealynx Automotive Transieres w upadłości wraz ze spółkami zależnymi w Tunezji, Maroku i Rumunii.

Sealynx Automotive Group specjalizuje się w produkcji systemów uszczelniających dla przemysłu samochodowego. Firma zatrudniała w końcu 2010 roku 1160 pracowników .

Największymi klientami spółki są zarówno producenci francuscy - Grupa Renault i Peugeot – Citroën PSA oraz Grupa Volkswagen, Ford, Daimler – Mercedes i Opel.

Przejmowany podmiot z siedzibą i głównym zakładem produkcyjnym w Transiéres we Francji zarządza dodatkowo trzema fabrykami w Maroku, Tunezji oraz Rumunii.
Grupa stworzyła również strukturę w Rosji odpowiedzialną za rozwój działalności w Europie Wschodniej. Spółka Joint Venture w Rosji może umożliwić dostęp do rynku lokalnego, który szacuje się na około 3 mln szt. samochodów rocznie.

Spółka ma wieloletnie doświadczenie w zakresie innowacyjnych rozwiązań systemów uszczelniających, przede wszystkim za sprawą własnego projektu i produkcji Dynalynx - materiału o wyjątkowych i zarazem niskokosztowych rozwiązaniach funkcjonalnych..

W przypadku pomyślnego przejęcia Grupy Sealynx można oczekiwać obniżenia kosztów produkcji komponentów gumowych, biorąc pod uwagę połączenie niektórych operacji z przejętą przez Boryszew S.A. w 2010 roku Grupą Maflow oraz potencjalne przejęcie przez Boryszew Grupy SaarGummi.

Strategią Grupy Boryszew jest zwiększanie wartości Grupy i zysków przez synergiczne połączenie operacji Sealynx Automotive Transieres z pozostałymi elementami grupy Boryszew, a poprzez to wzmocnienie i zwiększenie swojego znaczenia jako międzynarodowy, globalny dostawca w sektorze automotive.

Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie – informacje poufne

Podpisy:
Małgorzata Iwanejko – Prezes Zarządu
Robert Bednarski – Wiceprezes Zarządu

Do góry

Jeżeli masz do nas jakieś pytanie, wypełnij formularz. Odpowiemy najszybciej jak to będzie możliwe


Więcej »