Notowania


Kontakt RI


Ważne linki


Raporty bieżące Powrót >

2007

Numer raportu Data raportu Temat raportu
6/2007 2007-02-02 Stanowisko Spółki w sprawie publikacji w Gazecie Giełdy Parkiet dotyczącej przychodów Grupy Boryszew za 2006 rok

W związku z publikacją w Gazecie Giełdy Parkiet z dnia 2 lutego 2007 r., zatytułowaną „Imperium Karkosika dyskretnie chwali się ubiegłoroczną sprzedażą”, Zarząd Boryszew S.A. informuje, że dane finansowe przedstawione w publikacji mają charakter wyłącznie szacunkowy. Przeprowadzona przez autora artykułu analiza wyników, polegająca na ich prostym zsumowaniu nie jest miarodajna, a przytoczony poziom sprzedaży Grupy przekraczający 7 mld zł różni się istotnie od rzeczywistych skonsolidowanych przychodów zrealizowanych w roku ubiegłym.


Zamieszczony na internetowej stronie Boryszew S.A. diagram przedstawiający skład Grupy Kapitałowej wraz z szacunkową wielkością obrotów poszczególnych jednostek biznesowych ma jedynie charakter poglądowy i w żadnym razie nie może być interpretowany jako prognoza sprzedaży którejkolwiek z trzech Grup Kapitałowych: Grupy Hutmen, Grupy Impexmetal i Grupy Boryszew. Skala transakcji wewnątrzgrupowych, nie uwzględniona przez autora artykułu, jest na tyle istotna, że bez tej informacji nie można skutecznie szacować przychodów Grupy.

Wartość sprzedaży Grupy Boryszew zrealizowana w pierwszych trzech kwartałach 2006 r. nieznacznie przekroczyła 4 mld zł.


Podstawa prawna:
Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie – informacje poufne


Podpisy:

Piotr Szeliga Rafał Świstak
Prokurent Pełnomocnik Zarządu

Do góry

Jeżeli masz do nas jakieś pytanie, wypełnij formularz. Odpowiemy najszybciej jak to będzie możliwe


Więcej »