WITAJ W BORYSZEW S.A.

Jesteśmy jedną z największych grup przemysłowych w Polsce. Specjalizujemy się w produkcji komponentów do samochodów, wytwarzaniu wyrobów ze stali, przetwórstwie metali nieżelaznych oraz chemii przemysłowej. Operujemy za pośrednictwem 35 zakładów produkcyjnych i 6 centrów R&D zlokalizowanych Europie, Azji oraz obu Amerykach. Nasz sukces jest efektem pasji, zaangażowania i entuzjazmu ponad 9 000 pracowników na 4 kontynentach.

OBSZARY DZIAŁALNOŚCI

Motoryzacja:

Grupa Boryszew jest największym polskim producentem w branży motoryzacyjnej. Zakłady Grupy produkują elementy z tworzyw sztucznych (schowki, kokpity, klamki, osłony silnika itp.), a także przewody do transportu płynów w układach hamulcowych i klimatyzacyjnych. Co 10. samochód na świecie, a co 5. w Europie ma części wyprodukowane w jednej z fabryk Grupy.

Branża motoryzacyjna jest drugim co do wielkości Segmentem działalności Boryszewa, operuje w 11 krajach.

Metale:

Grupa Boryszew jest największym producentem w segmencie metali nieżelaznych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Specjalizuje się w przetwórstwie aluminium, stali oraz cynku i ołowiu. Wytwarza zaawansowane technologicznie produkty na potrzeby branży motoryzacyjnej, elektrotechnicznej, budowlanej i opakowaniowej. Inwestuje w przyjazne dla środowiska rozwiązania produkcyjne.

Do najważniejszych podmiotów Segmentu Metalowego Grupy Boryszew można zaliczyć Nowoczesne Produkty Aluminiowe Skawina, ZM Silesię, Baterpol i Walcownię Metali „Dziedzice”.

Stal:

Jednostką tworzącą Segment Stali w Grupie Boryszew jest Grupa Alchemia. Ta dynamicznie rozwijająca się Grupa produkuje m.in. wyroby kute, kuto-walcowane i walcowane oraz szeroką gamę rur bezszwowych oraz ze szwem. Alchemia połączyła tradycję z nowoczesnością. W jej skład wchodzą podmioty z historią sięgającą ponad 200 lat, które dziś produkują innowacyjne wyroby przy użyciu zaawansowanych technologii.

Działalność Alchemii skupiona jest wokół: Kuźni Batory, Walcowni Rur Batory, Stalowni Batory, Rurexpolu i Walcowni Rur Andrzej oraz Huty Bankowej i Laboratorium Badań Batory.

Chemia:

Grupa Boryszew to producent zaawansowanej chemii dla sektora motoryzacyjnego, płynów do odladzania wykorzystywanych w sektorze lotniczym oraz kolejowym, włókien poliestrowych, plastyfikatorów oraz płynów dezynfekujących. Najbardziej rozpoznawalnym produktem Grupy Boryszew w Polsce jest kultowy płyn do chłodnic BORYGO, który powstaje w zakładzie w Sochaczewie już od 1968 roku.

W ramach segmentu chemicznego w Boryszewie działają Elana i Boryszew ERG.

WARTO WIEDZIEĆ 

Grupa Boryszew jest:

  • jedną z największych prywatnych grup kapitałowych w Polsce
  • największym polskim producentem w segmencie metali nieżelaznych
  • największym polskim producentem w branży motoryzacyjnej
  • największym polskim producentem płynu do chłodnic - marka Borygo
  • jednym z największych polskich inwestorów i pracodawców w Niemczech
  • największym polskim producentem obręczy do szynowych zestawów kołowych wagonów i tramwajów