
Raport numer: 48/2010
W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 44/2010 z dnia 25 czerwca 2010 roku Spółka Boryszew S.A. informuje, iż Minister Rozwoju Gospodarczego wyraził zgodę na nabycie przez Boryszew S.A., przedsiębiorstw należących do Grupy Maflow, w skład której wchodzą:
zorganizowane przedsiębiorstwo spółki Maflow S.p.A. i Man Servizi S.r.l we Włoszech (zakłady w w Ascoli Piceno i Trezzano Sul Naviglio),
100% udziałów w spółce w Chinach i Japonii,
99,9% udziałów w spółce w Brazylii.
Grupa Maflow produkuje nowoczesne i zaawansowane technologicznie przewody do klimatyzacji, układów hamulcowych, aktywnego zawieszenia oraz wspomagania kierownicy. Produkty posiadają walidację największych światowych producentów samochodów, będących klientami Grupy Maflow.
W 2010 roku w obszarze przewodów do klimatyzacji udział Grupy Maflow szacuje się na poziomie 20% na rynku europejskim i 7% na rynku globalnym.
Dzięki przejęciu Grupy Maflow Boryszew S.A. stanie się międzynarodowym koncernem w sektorze Automotive.
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie – informacje poufne
Podpisy:
Małgorzata Iwanejko – Prezes Zarządu